fyty fyty .

fyty

تبلیغات در بلاگفا

در طی دعوتی که از نامزهای انتخابات ریاست جمهوری داشتیم و جواب مثبت برخی از ستادهای تبلیغاتی برای اولین بار اقدام به نمایش بنرهای تبلیغاتی در وبلاگهای بلاگفا داشتیم. قبول داریم که بنرهای تبلیغاتی در بالای صفحات وبلاگها میتواند خوشایند وبلاگ نویسها نباشد و در در تلاش هستیم با جذب حامیان مالی به شکل دیگری هزینه های سایت را جبران کنیم.اما دوستان جذب تبلیغات و کسب درآمد میتواند نوید دهنده موفقیت و ماندگاری ما باشد و انگیزه قوی تری در  ما  برای گسترش امکانات و کیفیت سایت ایجاد خواهد کرد.اگر نحوه نمایش بنرها برای شما آزار دهنده هست حتما با ما تماس بگیرید و شکلی را که فکر میکنید مناسب تر هست به ما پیشنهاد کنید.تلاش ما در نحوه فعلی نمایش بنرها جلوگیری از قرار گرفتن آنها بر روی عنوان وبلاگهاست . اما قطعا اگر  طرح مناسب تری  به ذهنمان برسد و یا دوستان و کاربران بلاگفا پیشنهاد خوبی داشته باشند آنرا اجرا خواهیم کرد.در ضمن وبلاگهای کاندیداها و حامیان آنها میتوانند برای حذف تبلیغات با ما تماس بگیرند زیرا مناسب دیدیم که فضای ایده آل برای دیگر نامزدها و حامیان آنها تامین کنیم.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۹:۲۰ توسط:fhkg5r موضوع: نظرات (0)

مصاحبه با خبرگزاری ایسنا

در هفته گذشته مصاحبه ای با سرویس نگاهی به وبلاگهای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) داشتم که از همینجا لازم میدانم از خبرنگاران و دوستان جدیدم در این خبرگزاری تشکر کنم. بخشی از این مصاحبه در ادامه مطلب درج خواهد شد و البته متن کامل  مصاحبه را میتوانید در سایت ایسنا بخوانید.


علیرضا شیرازی مدیر سایت بلاگفا، با حضور در محل خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در گفت و گو با خبرنگار سرویس “نگاهی به وبلاگ‌ها”، درباره‌ی فعالیت‌های سرویس دهنده‌ی بلاگفا، اظهار داشت: مدیریت وبلاگ‌ها علاوه بر مسائل تکنیکی نیازمند مسؤولیت‌پذیری بالایی است، چرا که حجم بسیاری از مطالب و اطلاعات از سوی کاربران متعدد در سایت سرویس‌دهنده‌ها جمع‌آوری می‌شود که مورد نیاز کاربران است و درحقیقت نمی‌توان این مساله را به عنوان موضوعی آزمایشی و موقت تلقی کرد.

شیرازی با اشاره به اینکه تحقق این امر نیازمند برنامه‌ریزی و حامیان مالی است، گفت: برای شکل‌گیری بلاگفا نیاز به اسپانسر مالی داشتیم که بعد از توافق با یک شرکت معتبر در زمینه‌ی هاستینگ فعالیت این سایت آغاز شد.

وی، خاطر نشان کرد: در زمانی که بلاگفا شروع به کار کرد با کمبود امکانات مواجه نبودیم؛ بلکه مشکل کیفیت سرویس‌دهنده‌ها بود چرا که اکثرکاربران معتقد بودند سرویس دهنده‌های دنیای وب‌ از سرعت بسیار پایینی برخوردار هستند و به همین جهت تاکید بسیاری بر روی سرعت و کیفیت سرویس داشتیم که در حال حاضر نیز تا حدود زیادی نیازهای مخاطبان خود را در این زمینه رفع کرده‌ایم و در واقع کیفیت و سرعت از ویژگی‌های منحصر به فرد بلاگفا نسبت به سایر سرویس ‌دهنده‌ها بوده است.

وی،در ادامه خاطرنشان کرد:سعی ما بر این بوده تا با ایجاد تعادل در کیفیت سرویس، پذیرای کاربران جدید باشیم؛ حال چنانچه بخواهیم سطح کیفی را بیش از این افزایش دهیم آن وقت به دلیل وارد آمدن فشار دیتابیس سیستم ممکن است دیگر نتوایم تعداد کاربران خود را حفظ کنیم و در واقع به یک وبلاگ مرده تبدیل می‌شویم.

شیرازی، افزود: امکانات بلاگفا به شکلی است که در مدت طولانی توان ارائه به کاربران متعدد خود را دارد همچنین کیفیت نسبی این سرویس دهنده در حدی است که کاربران تازه کار دردنیای وب توانایی کارکردن با آن را داشته باشند، چراکه کاربران اینترنتی به‌دنبال جوابگویی به کنجکاوی‌های خود در این دنیا هستند و می‌خواهند بدانند وبلاگ چیست و حتی این امر می‌تواند شروعی برای ایجاد خلاقیت و نوآوری باشد.

به‌زعم وی دسترسی به امکانات بسیار بالا که نیازمند پرداخت هزینه‌ است،سبب می‌شود کاربران مبتدی از تجربه‌ی این دنیا برحذر باشند.

شیرازی سایت بلاگفا را سایتی برای میزبانی کاربران مبتدی و تازه وارد معرفی کرد و افزود:ما خواستار آشنایی این کاربران با این دنیا هستیم و دوست داریم آنها نیز راه خود را در فضای سایبر، پیدا کنند.

وی، با اشاره به اینکه امکانات جانبی بلاگفا به‌تدریج در اختیار کاربران قرار گرفته است، تصریح کرد: در واقع با توجه به استقبالی که از بلاگفا به عمل می‌آید، امکانات جدید به آن افزوده می‌شود و در آینده نیز 3 امکان تازه به بلاگفا اضافه خواهد شد.

وی در خصوص چگونگی نظارت بر محتوا و مطالب وبلاگ‌ها، گفت: به طور روزانه مطالب و عکس‌های وبلاگ‌های کاربران که به روز شده‌اند، چک می‌شود از این‌رو چنانچه بر خلاف مقررات قانونی عمل کرده باشند، وبلاگ‌ آنها غیرفعال خواهد شد. البته این تعداد وبلاگ بسیار محدود هستند و بیشتر به دلیل غرض‌ورزی هکرها به‌وجود می‌آیند.

شیرازی ادامه داد: تمام وبلاگ‌های غیراخلاقی در لحظه‌ی شناسایی بدون اخطار قبلی، غیرفعال می‌شوند. همچنین در مواردی که وبلاگ‌های سیاسی از خط قرمزها خارج شوند با آنها نیز برخورد می‌شود و می‌توانم بگویم با گذشت زمان از تعداد این وبلاگ‌ها بسیار کاسته شده است.

وی معتقد است: سرویس دهنده‌های وبلاگ با عقاید و نظرات شخصی مدیران آنها اداره می‌شوند و هر قدر آن مدیر ناشناخته‌تر باشد، آزادی بیشتری ممکن است به وبلاگ‌های خود بدهد؛ چرا که مطمئن است با تهدید مواجه نمی‌شود.

به زعم وی تشکیل کنسرسیوم از سوی مدیران سرویس‌دهنده‌ها به ضرر آنهاست زیرا آنها را به ماهیتی مبدل می‌کند که باید هر قانونی که اعمال می‌شود را انجام دهند؛ به طور مثال ISPها وقتی به شکل انجمن درآمدند براساس بخش نامه‌ها و قوانین بسیاردچار محدودیتهای زیادی شده‌اند.

وی، افزود: در این راستا باید یک نهاد متولی قانون‌گذاری در این حوزه شود و یکسری مقررات و خطوط قرمز را مشخص کند تا هر مدیر براساس این قوانین بر وبلاگ‌های خود نظارت کند.

شیرازی در ادامه به مساله‌ی قانون کپی‌رایت در وبلاگ‌ها، اشاره کرد و گفت: آیا ضروری است قانون کپی رایت در وبلاگ‌ها اعمال شود یا نه، به طور مثال وقتی وبلاگ‌نویسی از مطالب وبلاگ دیگری یا نشریات دیگر بدون ذکر منبع نقل کرد یا برعکس چه باید کرد،درست است که مجازات شوند، اینها مواردی است که هنوز مشخص نشده‌اند.

وی در ادامه تاکید کرد که ضروری است کمیته‌ای از کارشناسان و صاحب‌نظران تشکیل شود تا این موارد را شناسایی کنند و در حقیقت مدیران وبلاگ شناختی از موارد قانونی و خط قرمزها داشته باشند، البته تعیین قانون دراین حوزه نیز محدودیت‌های بسیاری برای وبلاگ‌ها بوجود می‌آورد و به ماهیت آزاد آنها لطمه وارد می‌کند.

مدیر سایت بلاگفا با اشاره به اینکه علاوه بر امکانات و کیفیت سرویس باید مدیران وبلاگ‌ها به فرهنگ‌سازی و آموزش در این زمینه بپردازند افزود: اکثر کاربران ، به تازگی وارد دنیای وب شده‌اند و نیازمند راهنمایی هستند.

شیرازی، درادامه با تصریح بر این امر که در ایران دید تجاری نسبت به سرویس‌دهنده‌ها وجود ندارد،گفت: مجبوریم مسائل خدماتی و تبلیغاتی را اعمال کنیم؛ چرا که بازار ما کشش ندارد؛ البته مدتی است برخی از سایت‌ها به این امر مبادرت ورزیده‌اند که البته‌ تا حدودی نیز در این زمینه موفق بوده‌اند؛اما هنوز این امر نهادینه نشده است و همین امر باعث شده تا انگیزه افراد برای سرمایه‌گذاری در این حوزه کم شود.

وی،افزود:متاسفانه از آنجا که در خارج از کشور سرویس‌دهنده‌ها با مشکل سرور و دیتا سنتر مواجه نیستند، درحقیقت در داخل هزینه‌هایی اضافی به ما تحمیل می‌شود.

ادامه مصاحبه در سایت خبرگزاری دانشجویان...برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۹:۱۹ توسط:fhkg5r موضوع: نظرات (0)

امکان لینک مستقیم به مطالب برای همه وبلاگها

در نسخه جدید سایت بلاگفا امکان لینک مستقیم به مطالب برای همه وبلاگها در نظر گرفته شده است.از این پس و برای وبلاگهایی که بروز می شوند لینک مستقیم به مطالب درج خواهد شد.
در گذشته لینک به مطالب بصورت نشانگر به آن مطلب در صفحات آرشیو بود.این بخصوص برای وبلاگهایی که حجم مطالب آن زیاد بود میتوانست باعث کندی و یا سردرگمی بیننده شود. از این پس برای هر مطلب وبلاگ یک صفحه مشخص وجود دارد که فقط حاوی متن آن پست است و البته شیوه قبلی نیز همچنان پشتیبانی میشود.
در شیوه جدید و برای مثال برای همین مطلب صفحه ای با لینک زیر در نظر گرفته شده است.
http://news.blogfa.com/post-19.aspx
همچنین برای جلوگیری از اشتباهات برخی کاربران امکان دسترسی به صفحه بالا از طریق این صفحه  http://news.blogfa.com/post_19.aspx نیز مقدور است و در واقع تفاوتی بین تایپ آدرس صفحه با خط تیره یا خط زیر (Undeline) وجود ندارد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۹:۱۸ توسط:fhkg5r موضوع: نظرات (0)

لینک مستقیم به مطالب وبلاگ

یکی از امکانات بلاگفا  که در مرحله آزمایشی قرار دارد. امکان لینک مسقیم به یک مطلب وبلاگ است.
در حال حاضر لینک به یک مطلب  با نمایش چند مطلب قبلی آن همراه هست.برای مثال لینک به همین مطلب بصورت http://news.blogfa.com/8401.aspx#18 میباشد.
این روش عموما برای وبلاگ هایی با مطالب کوتاه کارآمد هست اما برای کسانی که در وبلاگ خود حجم مطالب زیادی دارند ممکن است ایده آل نباشد.در شیوه جدید که به زودی جایگزین شیوه قلی خواهد شد هر مطلب وبلاگ یک صفحه اختصاصی برای خود خواهد داشت. برای نمونه آدرس همین مطلب به شکل زیر خواهد شد.
http://news.blogfa.com/post-18.aspx
در این صفحه فقط مطلب همین لینک نمایش داده خواهد شد. همچنین برای جلوگیری از اشتباهاتی که ممکن است هنگام تایپ یا لینک به مطالب ایجاد شود علاوه بر آدرس فوق از آدرس دهی به شیوه زیر نیز پشتیبانی میشود.
http://news.blogfa.com/post_18.aspx
در واقع دسترسی به صفحات چه با خط زیر (Underline) و چه به صورت خط تیره امکان پذیر میباشد.
این شیوه به زودی و بدون نیاز به تغییرات یا کار خاصی از سمت کاربران جایگزین شیوه فعلی خواهد شد و البته آدرس دهی به شیوه قبلی همچنان حفظ و پشتیبانی خواهد شد.
کاربران میتوانند نظرات خود را در مورد نام گذاری صفحات (بخصوص اگر نام گذاری بهتری به نظرشان می رسد) را برای ما بنویسند تا در نسخه نهایی بررسی کنیم.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۹:۱۸ توسط:fhkg5r موضوع: نظرات (0)

آماری از عملکرد سایت بلاگفا

در چند ماهی که از شروع فعالیت سایت بلاگفا گذشته است این سایت توانسته تعداد زیادی از کاربران را جذب کند و هزاران وبلاگ در این سایت ایجاد و  مدیریت می شوند. در ادامه آماری از عملکرد سایت ارائه خواهد شد.

تعداد کل کاربران و وبلاگهای ثبت شده:  30735
تعداد کل کاربرانی که هم اکنون حداقل یک پست در وبلاگ خود دارند: 19106
تعداد کل کاربرانی که در  شصت روز گذشته وارد بخش مدیریت وبلاگ شده اند: 20030
تعداد کل مطالب نوشته شده در وبلاگها : 122408
تعداد کل نظرات نوشته شده برای مطالب وبلاگها: 143174

آمار فوق تا تاریخ پنج شنبه 18 فرودین 1384 میباشد.همچنین نزدیک به سه هزار وبلاگ غیر فعال و آزمایشی در این مدت حذف شده اند که در آمار فوق در نظر گرفته نشده اند.

میانگین بازدید صفحات سایت و وبلاگها تا نیمه اول ماه مارس برابر 150 هزار بازدید روزانه میباشد که هم اکنون این آمار بیش از دویست هزار بازدید در روز میباشد.

آمار رشد بازدیدکنندگان سایت بلاگفا در چند ماه گذشتهبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۹:۱۸ توسط:fhkg5r موضوع: نظرات (0)

سال نو مبارک

جاوید باد این جشن، جاوید باد لحظه های نو شدن، جاوید باد این روزها. تا باشد خنده های کودکان بر سر سفره ای هفت سین. باشد بوسه های افراد خانواده در زمان تحویل سال.باشد نگاه پر مهر همسران. نگاه پدران و مادران بر فرزندان خود و باشد میلیونها آرزوی شیرینی که بر دل هموطنانمان خوانده میشود. جاوید باد نام عزیزانی که این روزها در کنار ما نیستند و جاودانگی ابدی برای آنها که جانشان را برای ایران و ایرانی دادند تا ما امسال نیز تجربه یک عید شیرین داشته باشم.افسوس که فقر شیرینی این جشن را از دل بسیاری از هموطنانم ربوده است و شاید بهترین آرزو در این لحظات همان باشد که آنها نیز در سالهای آیند شریک شادی دیگر هموطنانشان باشد.شاد زیستن هنر است و  براستی که هنرمند آنهایی هستند  که در این روزها ساعاتی شاد و مهر انگیز و زیبا برای خود و نزدیکانشان می سازند.
آرزوی بهترین لحظات و بهترین شادیها را برای کاربران بلاگفا و خوانندگان این وبلاگ دارم .

مهرتان افزون
علیرضا شیرازیبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۹:۱۷ توسط:fhkg5r موضوع: نظرات (0)

مصاحبه منتشر شده در روزنامه صبح اقتصاد درباره سایت بلاگفا

به تازگی سرویس دهنده وبلاگ فارسی با نام بلاگفا راه اندازی شده است. بلاگفا یکی از چند سرویس دهنده رایگان پس از پرشین بلاگ، بلاگ اسکای است.
در سایت این سرویس دهنده نوشته شده :بلاگفا یک ابزار قدرتمند برای ساخت و مدیریت وبلاگ است .
بلاگفا به شما کمک می کند تا با سرعت و سهولت اطلاعات، خاطرات، مطالب و مقالات خود را در اینترنت منتشر کنید.> به علت گسترش وبلاگ نویسی در ایران نیاز به سرویس دهنده های مطمئن وپر سرعت احساس می شد اما تعداد کسانی که در این راه قدم گذاشتند در مقابل خیل عظیم متقاضی ها بسیار کم بوده است. دلیلی که بسیاری از کارشناسان مطرح می کنند، ریسک سرمایه گذاری در ایران است. اما علیرضا شیرازی به عنوان مدیر این سرویس دهنده به دنبال راه حلی برای ایجاد در آمد. او در گفتگو با صبح اقتصاد از راه های درآمدزایی اینترنتی می گوید.
بلاگفا چه زمانی راه اندازی شد؟
نسخه آزمایشی بلاگفا(blogfa.com) در 16 آذر 1383 راه اندازی شده است و امیدوارم پس از بررسی نرم افزار ، درخواستها و نیازهای کاربران و امکانات در نظر گرفته شده در مدت اجرای آزمایشی بزودی وارد اجرای رسمی سایت شویم.
هدف شما از راه اندازی بلاگفا چیست؟ البته نوشته بودید هدف نهایی و بلند مدت سایت بلاگفا میزبانی از هزاران وبلاگ و وبلاگ نویس است .اما آیا واقعا این هدف نهایی شماست؟ چه اشکالی دارد هدف شما ایجاد درآمد باشد؟
بلاگفا در تکمیل خدمات سایت پارسیک parseek.com  و به عنوان سرویسی جدید تاسیس شده است و البته همانطور که اشاره شد هدف میزبانی از تعداد زیادی از کاربران است و نوع برنامه نویسی و امکانات در نظر گرفته دقیقا با همین هدف صورت گرفته است و طبیعی است درآمدزایی برای یک سایت خصوصی مانند بلاگفا یک اصل و بهتر بگویم یک نیاز هست و با مخاطبان گسترده تر بهتر میتوان به نحوه درآمد زایی سایت فکر کرد.
آیا بلاگفا نمی تواند در آینده الگوی خوبی برای درآمدزایی از طریق اینترنت باشد؟ آیا به تبلیغات از طریق اینترنت فکر کرده اید؟
ما به دنبال شیوه و الگویی مناسب برای تامین هزینه های سایت هستیم و در مورد یک سرویس دهنده وبلاگ بایستی تلاش کرد تا شیوه های درآمدزایی سایت باعث آزار خوانندگان و نویسندگان وبلاگ نشود و البته به دنبال الگویی نیز برای ایجاد درآمد برای خود وبلاگ نویسان و ذی نفع بودن آنها نیز هستیم.
شرایطی که از کاربران خواسته اید قوانین ایران را رعایت کنند مبهم است. کاربران باید کدام قانون را رعایت کنند بنابراین شما می توانید براحتی آن ها را مسدود کنید؟
فکر نمیکنم نکته مبهمی وجود داشته باشد قوانین ایران بصورت مستند وجود دارد.حدود بلاگفا براساس دواصل هست یکی آنکه برای نویسندگان وبلاگها بدلیل نوشتن در بلاگفا مشکلی پیش نیاید و از طرفی هم انتظار داریم به خاطر نوشته های کاربران برای مدیریت بلاگفا نیز مشکلی ایجاد نشود.البته آنچه که تا حدودی مبهم است حدو مرزهای قانون کشور برای یک وب سایت شخصی یا وبلاگ است. با اینحال فکر میکنم مواردی مانند عدم توهین به مذاهب و یا مقامهای رسمی کشور وجود دارند که کاربران بلاگفا بایستی آنرا مدنظر داشته باشند.
بلاگفا آن طور که باید در میان وبلاگ نویسان شناخته شده نیست برای جذب وبلاگ نویسان چه کارهایی انجام داده اید؟
طبیعتا به دلیل نوپا بودن بلاگفا نبایستی چنین انتظاری از آن داشت . اما تعداد زیادی از وبلاگ نویسان با سابقه سایت بلاگفا را معرفی کرده اند و همچنین پس از مرحله اجرای آزمایشی نیز معرفی بلاگفا به کاربران ایرانی به شکل جدی تری دنبال خواهد شد.
به طور قطع ایجاد سرویس بلاگفا هزینه های فراوانی از جمله هزینه هاست خواهد بود؟
چگونه هزینه های بلاگفا را تامین می کنید؟ آیا با ایجاد بلاگفا قصد درآمدزایی دارید؟
در مورد سایت‌هایی مانند بلاگفا تامین هزینه ها و همچنین سرورهای میزبان بسیار مهم است علاوه بر هزینه مباحث امنیتی و فنی نیز میبایست برای سرورها در نظر گرفته شد و خوشبختانه در این زمینه سایت بلاگفا از حمایت یکی از شرکت های معتبر سرویسهای میزبانی در وب به نامouriran.com برخوردار است.سعی خواهد شد تا هزینه های دیگر نیز از طریق جذب حامیان مالی یا جذب آگهی‌های تبلیغاتی تامین شود.
در آینده چه امکاناتی به بلاگفا افزوده می شود؟
یکی از اهداف اجرای آزمایشی بلاگفا بررسی امکانات موجود و نیاز های کاربران است و بازخوردهایی که در این مدت و حتی بعد از آن دریافت خواهیم کرد تعیین کننده امکانات سایت بلاگفا در آینده خواهد بود.
بلاگفا چه تفاوتی با سرویس دهنده های دیگر وبلاگ دارد؟
تعریف مشخصی از سیستمهای مدیریت محتوا و ابزارهای مدیریت وبلاگ وجود دارد.هدف ما این بوده که بلاگفا نه الزاما مجموعا از امکانات جدید بلکه سرویسی با کیفیت و قابل اطمینان باشد. در تکنولوژی های بکار گرفته شده در بلاگفا و حتی شیوه معماری آن دقت فروانی شده است تا بستری برای یک سرویس سریع ،با کیفیت و در بلند مدت ایجاد شود .
بلاگفا سومین سرویس دهنده وبلاگ است چه آینده ای برای بلاگفا متصور هستید؟
بازخوردی که تاکنون ازطرف وبلاگ نویسان با سابقه و همچنین کاربران بلاگفا داشته ایم نشان از نزدیک شدن به سرویسی با کیفیت و سرعت خوب است و صد البته نواقصی هم داشته و داریم که برای حل آنها تلاش میکنیم.آینده بلاگفا به نوع و کیفیت سرویس آن، نحوه معرفی آن و همچنین علاقه و گرایشهای کاربران فارسی به پدیده وبلاگ وابسته است.
آیا آماری از وضعیت ثبت نام کابران تا امروز را دارید؟ فکر می کنم بعد از دوماه بتوانید اماری ارائه دهید؟
با توجه به نوپا بودن و اجرای آزمایشی بلاگفا تعداد کاربران آن نمی تواند نشان دهنده وضعیت امروز آن باشد بسیاری از وبلاگها بصورت آزمایشی ایجاد شده اند و سیاستی که در بلاگفا در پیش گرفته شده حذف وبلاگهای آزمایشی است .بنابراین پس از اجرای نهایی سایت که امیدوارم یک تا دو ماه دیگر باشد بتوان وضعیت بلاگفا را بصورت روشن تر و دقیقتری بیان کرد.

منبع : روزنامه صبح اقتصاد (دوشنبه ۵ بهمن ماه ۱۳۸۳)

بلاگفا از آقای قوانلو و همچنین همکاران ایشان در روزنامه صبح اقتصاد به خاطر توجه و محبتی که به سایت بلاگفا داشته اند تشکر میکند.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۹:۱۶ توسط:fhkg5r موضوع: نظرات (0)

مصاحبه با روزنامه شرق

متن زیر مصاحبه ای درباره سایت بلاگفا در روزنامه شرق در تاریخ پنجشنبه ۱۰ دی ۱۳۸۳ چاپ شد. آنچه در ادامه درج خواهد شد متن مصاحبه اشاره شده میباشد.

اگر اولین نبودیم بهترین باشیم

اگر به وبلاگ نویسی علاقه دارید حتماً نام جدید سرویس دهنده وبلاگ یعنی «بلاگفا» را شنیده اید؛ مدیریت این سرویس وبلاگ فارسی یعنی علیرضا شیرازی از بلاگفا به عنوان فرزند جدید مجموعه پارسیک یاد می کند. علت این مسئله را می توانید در گفت وگویی که با این برنامه نویس و کارشناس نرم افزار داشته ایم بخوانید.
• • •
بلاگفا از چه تاریخی آغاز به کار کرد و هدف شما از راه اندازی این سرویس وبلاگ چه بود؟
بلاگفا سایتی تازه تاسیس است که اواسط آذرماه ۸۳ فعالیت نسخه آزمایشی آن آغاز شد و هدف از تاسیس سایت، گسترش خدمات سایت پارسیک بوده و البته چنین سرویسی نیاز به فعالیت در سایتی مستقل دارد. بلاگفا با این هدف به وجود آمده است که با استفاده از جدیدترین و قدرتمندترین تکنولوژی و شیوه های معماری در طراحی و پیاده سازی سایت و همچنین سیاستی روشن بهترین سرویس وبلاگ باشد و در واقع ما کار را با این اصل شروع کرده ایم که اگر اولین نبودیم بهترین باشیم.
برای بلاگفا چه میزان هزینه کرده اید و در طول روز چقدر از زمانتان را صرف آن می کنید؟
از آنجا که نرم افزار مدیریت بلاگفا در زمان فراغت من نوشته شده است نمی توانم زمان و یا هزینه مشخصی را برای پیاده سازی آن اعلام کنم، البته نیاز و هزینه اصلی سایت هایی مانند بلاگفا علاوه بر زمان و نیروی انسانی ، تامین سرورهای میزبان ، پهنای باند و سرویس های بانک اطلاعات است که توسط شرکت حامی سایت بلاگفا تامین شده است.
به غیر از شما کسی دیگر در بلاگفا مشغول به فعالیت است؟
بلاگفا در دو بخش، مدیریت و پشتیبانی می شود. بخشی که مربوط به مسائل فنی، امکانات سایت و سیاست های سایت است را من بر عهده دارم و البته در این بخش تنها نیستم و برخی از بهترین مدیران سایت های اینترنتی و وبلاگ نویسان نیز مرا یاری می کنند و بخش دیگر که مسائل مربوط به سرورهای سایت است توسط شرکت OURIRAN تامین کننده سرور و حامی سایت پشتیبانی می شود .
در حال حاضر آمار وبلاگ های بلاگفا چگونه است؟
با توجه به تازه تاسیس بودن سایت که در واقع کمتر از سه هفته از شروع فعالیت جدی آن می گذرد بسیار زود است که بخواهیم درباره آمار سایت صحبت کنیم ، اما در این مدت بلاگفا مورد توجه و استقبال وبلاگ نویسان فارسی قرار گرفته به طوری که هم اینک اگر چه با فاصله زیاد اما در مقام دومین سرویس وبلاگ فارسی است و طبیعی است که چنین سرویس هایی را بایستی در بلندمدت بررسی کرد.
در طول یکی دو سال گذشته حداقل چند سرویس دهنده دیگر فارسی هم راه اندازی شده و برخی از آنها مثل پرشین بلاگ به شهرت و مقبولیت هم رسیده اند. بلاگفا در این بازار رقابتی نزدیک چه ویژگی هایی برای برتری دارد؟
دو اصل در مورد سایت هایی مانند بلاگفا ارزیابی می شود یکی ویژگی های فنی و دیگری میزان اطمینان و تداوم سرویس ها است، از بعد فنی بلاگفا سرعت بالاتر، افزایش و توسعه برخی امکانات وبلاگ نویسی و پیاده سازی محیطی پایدار و آسان را دنبال می کند و از نظر دیگر تجربه سه ساله پارسیک و همچنین تجربیات و حمایت یکی از بزرگترین شرکت های میزبانی وب دلیلی برای جدیت در تداوم خدمات این سایت است. بلاگفا با این دید پیاده سازی شده است که پذیرای هزاران وبلاگ نویس باشد و مطمئن هستم تا مدت ها سریع ترین سرویس وبلاگ فارسی خواهد بود.
همه شما را به عنوان مدیر بلاگفا می شناسند آیا این ریسک را قبول کرده اید که به هر حال ممکن است نوشته های دیگران که حتی با اسم مستعار نوشته می شود می تواند به نوعی برای شما مشکل ایجاد کند؟
من اعتقاد دارم که مسئول یک سایت به خصوص یک سایت سرویس دهنده همیشه بایستی مشخص باشد و نمی توان به تداوم خدمات سایتی مطمئن بود که هیچ شخص مشخصی مسئولیت آن را نپذیرفته است در قوانین استفاده از بلاگفا ذکر شده که این سایت ضمن حمایت از آزادی بیان تابع قوانین کشور ایران است و فکر می کنم اگر ملاحظات و قوانین کشور توسط نویسندگان وبلاگ ها همچنان که تاکنون بوده رعایت شود مشکلی پیش نیاید. پاسخ سئوال شما همچنین به میزان درک شرایط موجود توسط وبلاگ نویس ها و همچنین وسعت نظر مسئولین نیز وابسته است.
عجیب است که شما مدیر سایت پارسیک هستید و در بلاگفا امکان جست و جو نگذاشته اید کاری که البته سرویس دهندگان وبلاگ خارجی هم انجام نداده اند و در ظاهر رده بندی موضوعی هم ندارید؟
من مدیر جست وجوگر پارسیک هستم و به همین دلیل نیز این مسئله را از دیدی دیگر نگاه می کنم. البته در بلاگفا امکان جست وجو در فهرست وبلاگ ها، موضوعات و نویسندگان وبلاگ ها وجود دارد. چنان که گفتید بسیاری از سایت های بزرگ سرویس وبلاگ امکان جست وجو در کل محتوای وبلاگ ها را ندارند و این به دلیل آن است که کار جست وجو به شکل تخصصی و جامع تری توسط جست وجوگر وبلاگ ها انجام می شود و در عمل نیز اکثر کاربران برای جست وجو از سایت های جست وجوگر استفاده می کنند در بلاگفا نیز با توجه به این دید از نظر تکنیکی مواردی را در نظر گرفته ایم تا محتوای وبلاگ ها در محیطی جامع تر جست وجو و پویش شوند معرفی وبلاگ های به روز شده به موتورهای جست وجوگر وبلاگ و همچنین معرفی خودکار وبلاگ های فعال به جست وجوگر گوگل از جمله این امکانات هستند در مورد موضوع بندی وبلاگ ها اگر چه من شخصاً تمایلی ندارم تا نویسندگان وبلاگ ها خود را مقید به گروه مشخصی کنند اما برنامه ای داریم که این کار در شکل بهتر و جامع تری انجام شود.
 
لینک این مصاحبه در وب سایت روزنامه شرقبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۹:۱۶ توسط:fhkg5r موضوع: نظرات (0)

آغاز

بلاگفا فعالیت خود را آغاز کرد.
برای مدتی سایت  بصورت آزمایشی فعالیت خواهد کرد تا اشکالات احتمالی رفع و نظرات کاربران در نظر گرفته شود.البته اطلاعات و نوشته های کاربران در این مرحله محفوظ خواهد ماند .
بلاگفا با این دید طراحی و پیاده سازی شده است تا میزبانی مطمئن برای هزاران کاربر و وبلاگ نویس باشد و در طراحی، تکنیکهای بکار گرفته شده  و سرور میزبان  این امر در نظر گرفته شده است.
مطمئن هستیم که این هدف محقق نخواهد شد اگر از یاری کاربران سایت و دوستانمان بی بهره باشیم.اگر به اشکالی برخورد کردید اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتید ما را از آن مطلع کنید و مطمئن باشید از خواندن همه آنها خوشحال خواهیم شد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۹:۱۵ توسط:fhkg5r موضوع: نظرات (0)

تغییرات سخت افزاری جدید

همانطور که قبلا نیز اشاره شده بود در جهت حفظ کیفیت سرویس و همچنین حل مشکلات  سرور جدیدی برای سایت در نظر گرفته شده بود و دیروز انتقال اطلاعات و تنظیمات سرور جدید انجام شد.قاعدتا در چند روز آینده ممکن است اختلالاتی در سایت مشاهده شود اما مطمئن هستیم که  پس از شاهد سرویسی پایدار  با کیفیت بهتر خواهیم داشت.
همچنین در ادامع تغییرات بیش از سی هزار وبلاگ غیر فعال در روزهای گذشته حذف شدند و تلاش میکنیم تا در هفته های آتی نیز تعداد بیشتری از وبلاگهای غیر فعال حذف شوند. این مجموعه شامل وبلاگهایی بدون پست و یا با یک پست هستند که بیش از یک و ماه نیم هیچگونه فعالیتی نداشته اند و همچنین گروه دیگر وبلاگهایی  با حداکثر سه یا چهار پست هستند که بیش از یک سال هیچگونه فعالیتی نداشته اند. (ورود به بخش مدیریتی یا ارسال مطالب)

در صورت مشاهده مشکل در سایت آنرابا جزئیات (آدرس وبلاگ و نوع مشکل)   در بخش تماس با ما،بخش نظرات همین مطالب و یا با ایمیل برای ما ارسال کنید تا نسبت به رفع نواقص اقدام کنیم.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۹:۱۲ توسط:fhkg5r موضوع: نظرات (0)