fyty fyty .

fyty

برگزاری نشستی دوستانه به مناسبت سالگرد تاسیس بلاگفا

به مناسبت سالگرد تاسیس و آغاز فعالیت بلاگفا نشستی دوستانه با چند تن از کاربران بلاگفا ، خبرنگاران و فعالان عرصه فن آوری اطلاعات داشتیم.متاسفانه حادثه ناگواری که برای هوطنان ما و به خصوص جامعه خبرنگاران و فعالان رسانه ها اتفاق افتاد ما را نیز بر آن داشت تا  با احترام به یاد و غم  همکاران و بازماندگان قربانیان این حادثه جلسه را بصورت رسمی تر برگزار کنیم .

در ابتدای جلسه شرحی مختصر بر فعالیت یکساله بلاگفا، اهداف ، پیشرفتها و مشکلات سایت خدمت مدعوین عرضه داشتیم و ضمن مرور امکانات جدید سایت و  توضیح ایده ها و برنامه های در نظر گرفته شده برای آینده بلاگفا از نظرات ایشان نیز بهره بردیم.

در ادامه و  با توجه به حضور آقای روزبه هاشمی ها مدیر عامل شرکت روند تازه (OURIRAN) در تهران فرصتی پیش آمد تا ضمن معرفی این پشتیبان خوب بلاگفا ، ایشان  درباره مشخصات سخت افزاری و تنظیمات سرورهای بلاگفا در سرور روم این شرکت در کانادا توضیحاتی خدمت میهمانان محترم بلاگفا داشته باشند.

همچنین در این نشست آماری از فعالیت بلاگفا و بصورت آنلاین و در لحظه خدمت مدعوین عرضه شد که با توجه به حضور کارشناسان فعال در عرصه آی تی این آمار مورد بررسی ایشان قرار گرفت.

در نهایت گپ دوستانه ای درباره وبلاگ و وضعیت آن در ایران و راه کارهایی که برای توسعه و بهبود شرایط ،بایستی در نظر گرفته شود و همچنین فعالیتهای بلاگفا در این زمینه  داشتیم .

ضمن تشکر فراوان از دوستانی که قبول زحمت کردند و در این نشست حاضر شدند آرزو داریم سال بعد بلاگفا را موفق تر و بهتر از امروز ببینیم و  امیدورایم جشن دو سالگی آنرا در کنار تعداد بیشتری از کاربران آن بگیریم.


Alireza Shirazi
علیرضا شیرازی - مدیر بلاگفا

Roozbeh Hashemiha
روزبه هاشمی ها - مدیر شرکت روند تازه و پشتیبان بلاگفا


BLOGFA - Session
ارائه آمار بازدیدکنندگان بلاگفا بصورت آنلاین

CCW Magazine
سالگرد تولد بلاگفا مبارک - دنیای کامپیوتر و ارتباطات


 لازم است تشکر ویژه ای از آقای حسن محمدی عکاس خوبی که ما را در این مراسم یاری کردند و دوستان خوبمان در نشریه الکترونیکی جوان ایرانی داشته باشیم.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۲۰:۳۱ توسط:fhkg5r موضوع: نظرات (0)

شانزدهم آذرماه - نخستین سالگرد تاسیس بلاگفا

در شانزدهم آذرماه 83  سرویس بلاگفا BLOGFA.COM  فعالیت خود را به شکل جدی آغاز کرد و اینک پس از یکسال فعالیت در آستانه ورود به دومین سال فعالیت بلاگفا هستیم.
سال گذشته در چنین روزهایی در حالی آغاز فعالیت بلاگفا را اعلام کردیم که صدها ایده ، برنامه و آرزو برای آن داشتیم و خوشحالیم که با همیاری و راهنمایی کاربرانمان توانسته ایم به بخش قابل توجهی از آنها دست پیدا کنیم و هر چند که هنوز راه درازی در پیش داریم ولی دلگرم به مهر دوستان خویشیم و مطمئن هستیم با برنامه ریزی و تلاش بیشتر و همچنین همیاری کاربرانمان  سال آینده شاهد بلاگفایی بهتر خواهیم بود.
اگر چه ممکن است آنرا بلند پروازی بدانید اما هدف و انتظارمان از ایجاد بلاگفا ، عرضه بهترین سرویس وبلاگ فارسی و با توجه به معیارهای چون کیفیت سرویس،سرعت و سادگی ،خدمات مناسب و احترام به کاربران بوده و سرلوحه برنامه ها و تلاشمان در آینده نیز خواهد بود.
بلاگفا در سال گذشته شاهد استقبال بی نظیر کاربران فارسی زبان بوده و میزبانی از هزاران وبلاگ خوب فارسی برایمان افتخاری بزرگ است هرچند که می دانیم وظیفه ما نیز به همین نسبت بیشتر شده است. هزاران دوست و کاربر خوب بلاگفا قطعا مهمترین و ارزشمندترین دستاورد یکسال فعالیت سایت بوده اند و امیدواریم همچنان شاهد همراهی آنها باشیم.اگرچه سال گذشته آنقدرها هم برما آسان نگذشت و درگیریهای حقوقی و یا بی لطفی برخی از مسئولین و کاربران و مهمتر از همه اشتباهات خودمان  ما را آزرده کرد اما با توجه به تجارت و درسهایی که در این مدت آموختیم همچنان به امید آینده ای بهتر تلاش خواهیم کرد.

نخستین سالگرد فعالیت بلاگفا را گرامی میداریم و آنرا سرآغازی برای توسعه بهتر خدمات و امکانات بلاگفا میدانیم.

مهرتان افزون

علیرضا شیرازیبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۲۰:۳۰ توسط:fhkg5r موضوع: نظرات (0)

نظرخواهی از کاربران بلاگفا در مورد شیوه کسب درآمد سایت

با گذشت نزدیک به یکسال از شروع به کار سرویس بلاگفا شاهد استقبال کاربران فارسی زبان و وبلاگ نویسان از امکانات و خدمات آن  بوده ایم.اینک بلاگفا در ردیف پربیننده ترین سایتهای ایرانی قرار دارد و هزاران وبلاگ را در مجموعه خود میزبانی می کند.در طول این مدت تلاش کرده ایم که با افزایش امکانات سخت افزاری ، امکانات سرورها و همچنین تهیه پهنای باند بیشتر کیفیت خدمات خود را حفظ کنیم.افرادی که با حوزه میزبانی وب سایتها آشنا هستند میدانند که هزینه اجاره سرورها و پهنای باند بالا چه رقم بالایی است و به این هزینه ها بایستی هزینه نیروی انسانی را نیز اضافه کرد.با توجه به سرمایه در نظر گرفته شده و همچنین حامیان خوبی که سایت بلاگفا دارد هرگز در مورد مسائل مالی مشکل نداشته ایم و مطمئنادر آینده نزدیک نیز از این جهت مشکلی ما را تهدید نمیکند.اما معتقد هستیم سایتی مانند بلاگفا بایستی بتواند در مورد تامین هزینه های خود مستقل شده و یا حداقل بخشی از هزینه های خود را تامین کند. همچنین تجربه چه در مورد سایتهای خارجی و چه سایتهای ایرانی نشان داده است که سایتهای بدون پلان و طرح تجاری مناسب نتوانسته اند خدمات خود را در بلند مدت ادامه و یا بر کیفیت خدمات خود اضافه کنند و نمونه های آنرا بارها در سایتهای فارسی زبان و در طول چند سال گذشته دیده ایم.تیم بلاگفا برنامه ها و ،امکانات و ایده های بزرگی برای بلاگفا و خدمات سایت در نظر دارد که وجود یک جریان مالی مناسب می تواند آنها را امکان پذیرتر و دسترسی به آنها را نزدیکتر کند و بی تردید کاربران سایت بلاگفا اولین افرادی خواهند بود که از گسترش خدمات  امکانات سایت منتفع خواهند شد.
از همین رو در نظر داریم که نظر کاربران بلاگفا و همچنین دیگر دوستان را در مورد شیوه کسب درآمد و همچنین برخی از طرحهایمان در این مورد را بدانیم.یکی از شیوه های پیشنهادی نمایش تبلیغات در وبلاگهای زیر مجموعه بلاگفاست که البته شیوه پیشنهادی ما براساس کمترین آزار آگهی درج شده برای خوانندگان وبلاگ و کمترین تاثیر منفی در مطالب یا سرعت نمایش وبلاگ باشد.نمونه ای از این شیوه نمایش آگهی در آدرس  demo.blogfa.com قرار گرفته است و مزیت این شیوه به شرح زیر است .

1- کمترین تاثیر منفی در محتوای مطالب وبلاگ و سرعت نمایش وبلاگها.
2- نمایش هرازگاه و تصادفی در وبلاگها. بدین معنا که پنجره نمایش آگهی همیشه در یک وبلاگ نمایش داده نخواهد شد و در بسیاری اوقات وبلاگها بدون پنجره نمایش آگهی و بنر خواهند بود.
3- امکان بستن کامل پنجره نمایش آگهی
4- برنامه خاص بلاگفا سهیم کردن وبلاگها و نویسندگان آنها در درآمد سایت بلاگفاست بدین معنا که براساس میزان نمایش و تاثیر  آگهی در وبلاگها بخشی از درآمد بلاگفا به نویسندگان وبلاگهای فعال  اختصاص داده خواهد شد.
5- امکان درخواست برای عدم نمایش اگهی در وبلاگ و با پرداخت هزینه بسیار ناچیز امکان پذیر خواهد بود و برای این گروه از کاربران  برخی از امکانات اختصاصی نیز در نظر گرفته خواهد شد.

اما با وجود موارد فوق برای ما نظر کاربران سایت و نویسندگان وبلاگها بسیار اهمیت دارد و معتقدیم شیوه ای را بایستی انتخاب کنیم که با رضایت اکثریت کاربرانمان باشد بنابراین بسیار علاقه مندیم که نظر شما را درباره موارد زیر بدانیم :

1- آیا شیوه نمایش آگهی و بنرهای تبلیغاتی به شیوه ذکر شده در بالا مورد قبول شما میباشد؟ و آیا شیوه دیگری در مورد نحوه نمایش آگهی را  میتوانید پیشنهاد کنید؟
2- آیا بطور کلی با نمایش آگهی در وبلاگها موافق هستید و یا معتقدید که بایستی هزینه سایت از شیوه دیگری تامین شود؟
3- ایا طرح دیگری برای کسب درآمد و تامین هزینه های سایت به دهنتان میرسد؟

خواهشمندیم نظر خود را در بخش نظرات اخبار بلاگفا یا فرم تماس با ما و یا ایمیل سایت نوشته و یا ارسال کنید و البته بسیار خوب است که به  آدرس وبلاگ خود نیز  اشاره داشته باشید.

مطلب تکمیلی (چهاردهم آذر)
دوستان زیادی لطف کردند و ما را نسبت به نظرات خویش آگاه کردند در ادامه به چند نکته و تصمیمات گرفته شده اشاره خواهیم کرد.

۱- آگهی فقط برای زمان محدودی در وبلاگ نمایش داده خواهد شد و پس از چند ثانیه بصورت خودکار حذف خواهد شد.
۲- شیوه نمایش آگهی تاثیر اندکی در سرعت نمایش وبلاگ خواهد داد و در حقیقت آگهی بعد از نمایش کامل بلاگ نمایش داده خواهد شد و خوانندگان لازم نیست برای خواندن وبلاگ منتظر نمایش کامل تبلیغ باشند.
۳- سرویس خاص و با هزینه پایینی برای کسانی که مایلند وبلاگی بدون تبلیغ داشته باشند در نظر گرفته ایم . کاربرانی که از این سرویس استفاده خواهند کرد از امکانات دیگری نیز بهره مند خواهند شد.
۴- اگر به هر دلیلی نمایش آگهی در وبلاگتان شما را آزرده خاطر میکند و با توجه به مطالب بالا همچنان مایل هستید که وبلاگی بدون تبلیغ داشته باشید آدرس وبلاگ و دلیلتان را برای ما ذکر کنید .وبلاگ و دلایل شما را  بررسی  در صورت امکان حتی بدون دریافت هزینه  نمایش آگهی را در وبلاگ شما قطع خواهیم کرد.
۵- مطمئن باشید که رضایت کاربران بلاگفا بالاترین هدف و ارزش را برای ما دارد و تلاش خواهیم داشت که چه در مسائل فنی و حتی در مواردی مانند نوع آگهی نمایش داده شده یا ماهیت تبلیغات  این مسئله را در نظر بگیریم از شما هم می خواهیم که با اعتماد خود ما را در این زمینه یاری کنید. تمامی نظرات شما را با دقت خوانده و بررسی خواهیم کرد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۲۰:۳۰ توسط:fhkg5r موضوع: نظرات (0)

آزمایش نسخه جدید بلاگفا -وبلاگ گروهی،موضوع بندی،لینکدونی و...

نسخه جدیدی از نرم افزار بلاگفا را بصورت آزمایشی بر روی سایت قرا داده ایم. امیدواریم در دو روز آینده امکانات جدید سایت و مشکلات احتمالی را بررسی کنیم در نسخه جدید بلاگفا شاهد امکانات جدیدی هستیم که در زیر به آنها اشاره شده است.
  • وبلاگ گروهی - امکان ورود  و نوشتن مطالب توسط چندین نویسنده با نامهای کاربری متفاوت و همچنین دسترسی به آخرین مطالب نوشته شده توسط هر نویسنده
  • امکان موضوع بندی مطالب و  دسترسی به آخرین مطالب نوشته شده در یک موضوع مشخص
  • امکان درج ادامه یا متن کامل مطلب در صفحه و لینکی مستقل
  • امکان درج نامحدود پیوندهای روزانه (لینکدونی )
  • امکان درج بسیار ساده اسکریپتهای ابزارهای نمایش آمار بازدیدکنندگان یا پخش موسیقی و... بدون نیاز به تغییر قالب وبلاگ

لازم به ذکر است که امکانات جدید با قالبهای پیش فرض بلاگفا و قالبهایی سازگار است که کدهای این امکانات جدید را دارد و اگر جزو کاربرانی هستید که از قالبهای پیش فرض بلاگفا استفاده نمی کنید و یا آنها را تغییر داده اید میتوانید کدهای جدید قابل استفاده در قالبهای بلاگفا و شیوه استفاده از آنها را بخش راهنما (راهنمای طراحی قالب و کدهای بلاگفا)  مشاهده کنید.

در صورت مشاهده مشکلی در استفاده از امکانات سایت حتما آنرا به ما گزارش دهید.

به برخی مشکلات در ادامه پاسخ گفته شده است.


» اگر از امکانات جدید استفاده میکنید اما تاثیر آنرا در صفحه اصلی وبلاگ خود نمی بینید مثلا اگر پیوندهای روزانه را وارد میکنید ولی در وبلاگ شما نمایش داده نمیشود بدین معنی است که شما از قالبهای قبلی بلاگفا یا قالبهایی استفاده می کنید که با امکانات جدید سازگار نیستند.چرا که استفاده از امکانات جدید سایت مستلزم وجود کدهای جدید در قالب بلاگ است. می توانید کدهای جدید بلاگفا را در بخش راهنما مطالعه کنید و اگر چندان آشنایی با کدهای HTML ندارید و قالب فعلی  هم برایتان خیلی مهم نیست میتوانید در بخش انتخاب قالب یکی از قالبهای پیش فرض بلاگفا را انتخاب کنید.

» اگر صفحات هنگام باز شدن ناخوانا هستند و  فونت آنها بهم ریخته است .در مرورگر اینترنت خود از منوی  VIEW گزینه Encoding را انتخاب کنید و سپس در آنجا گزینه "Unicode UTF-8" را انتخاب کنید.
در رابطه با مشکلی که مربوط به ادامه مطلب هست در حال حاضر همین تضیحات نیر در ادامه مطلب آزمایش نسخه جدید بلاگفا  آمده است که میتوانید آنرا در صفحه نخست اخبار بلاگفا ببنید. در صورت وجود مشکل احتمالی دقت کنید که مطالب را از چه کدپیجی کپی  و در بخش ادامه مطلب درج کرده اید.

» استفاده از یک قالب خاص باعث خطا در دسترسی به امکانات بخش مدیریت وبلاگ   نخواهد شد و در صورت ایجاد خطا در دسترسی به امکان یا بخش خاصی  مشکل به دلیل دیگری ایجاد شده است.

» اگر در ورود به بخش مدیریت سایت مشکل دارید یا با پیام خطا مواجه می شوید ابتدا توصیه می کنیم کوکی های ثیت شده در مرورگر خود را حذف کنید و مجددا برای ورود به بخش مدیریت سایت تلاش کنید.
برای حدف کوکی ها در مرورگر اینترنت IE  از منوی بالا صفحه  گزینه Tools  و سپس گزینه Internet Options را انتخاب کنید و سپس در صفحه ظاهر شده دکمه  Delete Cookies را زده و عملیات را تایید کنید. گفتنی است با حذف کوکیها اطلاعات خاصی از سیستم شما حذف نخواهد و کوکی ها معمولا در نگهدارنده اطلاعات موقتی سایتهای هستند (اینکه مثلا قبلا سایت را دیده اید یا غیره..)/

»  اگر در ورود به بخشهای مدیریتی مشکل دارید و یا با پیام خطا مواجه می شوید چک کنید که آیا فایروالهای خاصی مانند نرتون فایروال را بر روی کامپیوتر نصب میباشد یا خیر و در صورت وجود برای لحظه آنرا خاموش کنید و سپس چک کنید . تاکنون چند گزارش از کاربران در رابطه با مشکل ورود به سایت داشته ایم که همگی مشکلی مانند مشکل فوق داشته اند.

 برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۲۰:۲۹ توسط:fhkg5r موضوع: نظرات (0)

اخطار در رابطه با ایمیلهای مشکوک

چند روزی هست که برای برخی کاربران بلاگفا ایمیلی ارسال شده است که در آن نسبت به عنوان یا متن وبلاگ آنها اخطار داده شده است.لازم است مجددا تذکر داده شود که ما پیامی برای کاربران خود ارسال نکرده ایم و اینگونه نامه ها جعلی می باشد و هیچ ارتباطی با مدیریت سرویس بلاگفا ندارد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۲۰:۲۸ توسط:fhkg5r موضوع: نظرات (0)

در گفتگو با ایسنا مطرح شد ، کیفیت به جای کمیت

مدیر سایت بلاگفا گفت: وبلاگ‌نویسی فارسی به دلیل کاهش کیفیت آن، در سراشیبی قرار گرفته و در حال سقوط است.

علیرضا شیرازی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سرویس «نگاهی به وبلاگ‌ها»ی ایسنا، با اشاره به آماری که در خصوص رتبه‌ی وبلاگ‌های فارسی در میان وبلاگ‌های دنیا عنوان شده است، افزود: هر چند در گذشته براساس آمار بدست آمده، وبلاگ‌های ایرانی در مرتبه‌ی سوم یا پنجم دنیا قرار داشت، اما هم‌اکنون این آمار بعید به نظر می‌رسد و تصور نمی‌کنم وبلاگ‌های ایرانی در میان وبلاگ‌های دنیا جزو ده تای اول نیز باشد. چون وبلاگ‌نویسان سایر کشورها به شدت پیشرفت کرده‌اند و آمار سایت‌ها افزایش یافته است.

وی تصریح کرد:‌ در حال حاضر ضریب نفوذ اینترنت در ایران کم است و کاربران فعالی که هر هفته به اینترنت وصل می‌شوند، تنها استفاده‌ی آن‌ها از اینترنت چک کردن ایمیل و چت است.

وی ادامه داد: در کشورهای دیگر ضریب نفوذ اینترنت بسیار بالاست، به‌طوری که حتی اگر ده درصد آن‌ها بیایند و وب‌نویسی را تجربه کنند، به مراتب خیلی بیشتر از ما خواهند بود.

شیرازی با بیان این که کشور ما خیلی زودتر از کشورهای دیگر وبلاگ‌نویسی را تجربه کرد، متذکر شد: شاید یکی از دلایل پیشرفت وبلاگ در ایران این بود که در ابتدا اکثر روزنامه‌نگاران با علاقه‌ی بسیار زیاد شروع به نوشتن وبلاگ کردند و یک سرویس وبلاگ فارسی را ایجاد کردند که خیلی از کشورهای دیگر در این زمینه سرمایه‌گذاری نکرده بودند. اما پس از این که کشورهای دیگر وبلاگ‌نویسی را درک کردند و کاربرانشان با این پدیده آشنا شدند، شروع به سرمایه‌گذاری در این عرصه کردند.

مدیر سایت بلاگفا اضافه کرد: با توجه به محدود بودن دامنه‌ی پیشرفت ما در زمینه‌ی وبلاگ‌نویسی، نباید انتظار داشته باشیم که رقابت نزدیکتری با کشورهایی چون آمریکا، ‌کانادا و کشورهای اروپایی و آسیای شرقی در این عرصه داشته باشیم.

وی با تاکید بر این که در زمینه‌ی کمیت وبلاگ‌ها مشکلی نداریم، خاطرنشان ساخت: ‌با توجه به کاربرانی که داریم و علاقه‌مندی که نسبت به این حوزه وجود دارد و وبلاگ‌هایی که هم‌اکنون توسط کاربران جدید یعنی نسل جدید وبلاگ‌نویسان ایجاد و مدیریت می‌شود، از نظر کمیت مشکلی نداریم ولی از نظر کیفی ضعیف هستیم. البته انتظار کار تخصصی از وبلاگ‌نویسان نداریم، اما این انتظار وجود دارد مطالبی که نوشته می‌شود، حداقل با یک شیوه نگارش درست و نشان‌دهنده‌ی هویت و طرز تفکر آن نویسنده باشد.

شیرازی در ادامه پیرامون وبلاگ‌هایی که درباره‌ی موضوعاتی از جمله تجارت و به نوعی برای تبلیغات استفاده می‌شوند، گفت: وبلاگ‌هایی که به نوعی مطالب خود را کپی کرده و یا از امکانات وبلاگ به عنوان یک سایت تبلیغاتی استفاده می‌کنند، عملا وبلاگ‌نویس نیستند.

وی توضیح داد: اگرچه در ابتدای شروع کار وبلاگ‌نویسی، افراد باسواد و متخصص وب‌نویسی را در این حوزه تجربه می‌کردند، اما امروزه اساتید و متخصصان حضور کمرنگی دارند و خیلی از وبلاگ‌ها با دید تجاری و مواردی از این قبیل نوشته می‌شود. البته این نوع مطالب نیز به هیچ عنوان مردود شناخته نمی‌شود، ولی چون ارزش خاصی ندارد، باعث کاهش سطح محتوای کیفی وبلاگ‌های فارسی شده است.

مدیر سایت بلاگفا در پایان گفت:‌ مطبوعات باید به جای پرداختن به افزایش تعداد کمیت وبلاگ‌ها، دغدغه اصلی آنها افزایش کیفیت وبلاگ‌نویسی با یکسری مقررات و شیوه‌ی نگارش درست باشد.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۲۰:۲۸ توسط:fhkg5r موضوع: نظرات (0)

انتظاری ساده از کاربران سایت بلاگفا

امروز متوجه شدیم که در وبلاگی در بلاگفا  مطالبی منتشر شده است که مورد استناد برخی سایتهای خبری نیز قرار گرفته است.در مطالب این وبلاگ مواردی به چشم می خورد که میتواند پیگردی قانونی برای نویسنده آن در بر داشته باشد و البته قابل حدس است که نویسنده هویت اصلی خویش را معرفی نکرده بود و حقیقت آن است به دلیل عدم وجود قوانین مشخصی در اینباره حدود اختیارات و مسئولیتهای مدیران سرویسهای وبلاگ در ایران مشخص نیست.
توصیه ای که بارها به کاربران بلاگفا داشته ایم رعایت شرایط ایران، پرهیز از توهین به مقامات حکومت ایران در نوشته های خویش و هرگونه مطلبی است که ممکن است پیگردی قانونی داشته باشد و باید بپذیریم که کاربرانی که با وجود اطلاع از اینکه  مدیران سایت بلاگفا ساکن ایران و افرادی شناخته شده هستند همچنان به نوشتن چنین مطالبی اقدام میکنند در حق ما کم لطفی کرده اند.

همانطور که در تفاهم نامه و مقررات سایت تاکید کردیم مسئولیت مطالب وبلاگ بر عهده خود کاربران میباشد و آنچه ما در تبعیت از قوانین و شرایط ایران انجام میدهیم مسدود کردن وبلاگهایست که ممکن از قوانین سایت عدول و برای این سرویس دهنده و همچنین کاربران آن مشکل ایجاد کنند.
هدف و تلاش ما ایجاد یک سرویس دهنده وبلاگ فارسی با کیفیتی مناسب برای کاربران فارسی زبان است و انتظار ما از کاربران سایت در نظر گرفتن شرایط ایران و پرهیز از نوشتن مطالبی است که میتواند در چنین هدفی ما را دچار مشکل کند.برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۲۰:۲۷ توسط:fhkg5r موضوع: نظرات (0)

مصاحبه منتشر شده در روزنامه آسیا درباره سایت بلاگفا

با دوست فعال و خوبی در روزنامه آسیا و در زمان برگزاری نمایشگاه الکامپ امسال گفتگویی در رابطه با سایت بلاگفا داشتیم  که اخیرا در روزنامه آسیا منتشر شده است. متن مصاحبه منتشر شده عینا در ادامه درج شده است.

گفت‌وگو با علیرضا شیرازی مدیر سایت بلاگفا

علیرضاشیرازی با سرویس بلاگفا سرو صدای زیادی به پا کرد. به طوری‌که امروز به جرات می توان بلاگفا را یکی از بهترین و قوی‌ترین سرویس‌های وبلاگی جهان نامید. اله‌کامپ امسال فرصت مناسبی بود تا با این دوست خوب گفت‌وگویی داشته باشم.[روزنامه آسیا]

یک معرفی‌کامل از‌خودت. نام و نام خانوادگی،سن و تحصیلات
من علیرضاشیرازی، 27 ساله و تحصیلاتم  در رشته کارشناسی  نرم‌افزار می‌باشد.

اولین بار کی با واژه وبلاگ آشنا شدی؟ اولین وبلاگی که خوندی چی بود؟
اولین‌بار را  که دقیقاً به‌خاطر ندارم اما فکر می‌کنم اولین‌بار در میان سایت‌های خبری انگلیسی با آن برخورد کردم که چندان هم برایم جالب نبود. ولی به صورت جدی با مفهوم وبلاگ و به خصوص وبلاگ فارسی در سایت گویا و وبلاگ سردبیر خودم آشنا شدم .

خودت وبلاگ می نوشتی؟
بله. من در همان ابتدا دو سبک وبلاگ نویسی را تجربه کردم. یکی نوشتن مطالب خصوصی و افکارم بود و دیگر یک وبلاگ در مورد  مطالب علمی. اما در مدت کوتاهی به هر دو خاتمه دادم چون اول اینکه علاقه چندانی به نوشتن مداوم مطالب شخصی و خاطراتم نداشتنم و از طرفی هم مطمئن نبودم که بتوانم برای مدت زیادی بنویسم. اما به‌صورت جدی وبلاگ‌نویسی را که تاکنون نیز ادامه داشته در وبلاگ Itiran.net   تجربه کرده‌ام.

چی شد که تصمیم به راه‌اندازی سرویس وبلاگی گرفتی؟
این طرح از همان آغازی که با آن آشنا شدم در ذهنم بود و اصولاً به هر ایده خوبی که بتوان با برنامه‌نویسی آن‌را پیاده سازی کرد, علاقه‌مند هستم. اما مطمئن بودم که چنین سرویسی هزینه زیادی در برخواهد داشت و درعین حال در آن زمان بسیار سخت می‌توانستیم به درآمدزایی سایت‌های فارسی فکر کنیم و همچنین  به دلیل عدم شناخت شرکت‌ها آنها  تمایلی به حمایت و تامین بخشی از هزینه‌های آن نداشت. به هرحال دوستان با استعداد دیگری این‌کار را شروع کردند ولی در این اواخر کمی رخوت و کندی در این سرویس دهنده‌ها مشاهده می‌شد که  اشتیاق مرا  به ارایه سرویسی با کیفیت بالاتر بیشتر کرد و البته برنامه‌ریزی برای ارا‌یه سرویسی بلندمدت و باکیفیت و حامیان مالی مطمئن نیز لازم بود که پس از حل مشکلات،  بلاگفا کار خویش را آغاز کرد.

یک تاریخچه مختصر از اولین روز ثبت دومین و تغییر و تحولات بعدی.
من معمولاً اول طراحی سایت و برنامه‌نویسی را آغاز می‌کنم و سپس دامین آن‌را ثبت می‌کنم و در این مورد هم اگرچه برخی دامین‌های مد نظرم در هنگام طراحی سایت به ثبت رسید اما در نهایت نام BlogFa.com را برای آن  انتخاب کردم. سپس برای مدتی آن‌را سایت را راه‌اندازی و آزمایش کردم و پس از  مدت کوتاهی و در آذر ماه سال 83  سایت فعالیت خود  را آغاز کرد.

اطلاعات موردنیاز در مورد سرورها و سایر چیزهایی که لازم می‌دونی
‌در ابتدا بلاگفا در یک سرور با چندین سایت مشترک بود اما پس از استقبال کاربران دو سرور یکی به عنوان وب سرور و دیگری سرور بانک اطلاعات  با حمایت و پشتبانی فنی و مالی شرکت ouriran برای سایت بلاگفا  در نظرگرفته شد.

تیم بلاگفا الان چند نفره؟ اداره چنین سایتی مشکل نیست؟
هسته اصلی را شاید بتوان من, به عنوان طراح و مدیر سرویس و همچنین شرکت  ouriran به عنوان تیم پشتیبانی فنی سرورها دانست. اما دوستان دیگری نیز هستند که در زمینه نظارت بر وبلاگ و حتی بررسی کیفیت سرویس ما را یاری می‌کنند.
اصولاً سایت‌هایی بلاگفا مانند که میزبان اطلاعات هزاران کاربر هستند باید تلاش کنند کمترین خطا در طراحی و پیاده سازی داشته باشند و همچنین تهیه پشتیبانی مداوم از اطلاعات و بررسی وضعیت سایت  وسرور نیز وظایف دیگری هستند که بایستی بصورت جدی به آنها پرداخته شود.
عدم وجود هیچگونه مشکلی در سایت که به اطلاعات کاربران بلاگفا  لطمه بزند و یا سایت را برای‌ مدت طولانی از دسترس خارج کند و همچنین عدم ایجاد هیچگونه مشکلی امنیتی برای سایت به‌نظرم نشان‌دهنده آن است که سایت تاکنون به اهداف خود در این زمینه رسیده است.
اما مورد دیگری که وقت ما را زیاد می‌گیرد نظارت بر مطالب بر وبلاگ‌هاست. متاسفانه برخی بدون توجه به اینکه ما در ایران فعالیت می‌کنیم و شاید هم با غرض ورزی مطالب و حتی تصاویری غیر‌اخلاقی را در وبلاگ‌هایشان درج می‌کنند و البته مشکل دیگر نحوه برخورد یا سایت‌های سیاسی هست که متاسفانه هنوز چهارچوب مشخصی برای انتشار اینگونه مطالب در وب مشخص نشده است و تقریباً سلیقه‌ای هست و حتی چند روزی بلاگفا به خاطر برخی وبلاگ‌های سیاسی درچند  سرویس دهنده اینترت فیلتر شده بود. در عین حال هنوز معلوم نیست که مسوول یک سرویس‌دهنده وبلاگ  تاچه حد نسبت به مطالب منتشر شده در وبلاگ‌های میزبانی شده مسوول است.  اما شخصاً معتقدم در مورد وبلاگ سیاسی به‌دلیل مخاطبان محدودترشان و هم شخصی‌تر بودن وبلاگ بایستی با دید بازتری برخورد شود .

تعداد کاربران بلاگفا چند نفره؟
در حال حاضر بیش از پنجاه هزار وبلاگ در بلاگفا فعال هست البته به این میزان باید بیش از بیست و پنج هزار وبلاگی را کم بدلیل  عدم فعالیت و آزمایشی بودن حذف شده اند را نیز باید اضافه کرد.
بیش از 300 هزار مطلب نیر در وبلاگ‌ها نوشته شده است. و نیز درحال حاضر بیش از 400 هزار بازدید روزانه از صفحات وبلاگ‌ها داریم که در روزهای تعطیل حتی از مرز 600 هزار نیز می‌گذرد.


امنیت سیستم و نکاتی در این مورد؟
همانطور که قبلاً نیز گفتم ما میزبان اطلاعات کاربران خود هستیم و خود را نسبت به حفط آنها متعهد می‌دانیم دقت فراوانی برای عدم وجود مشکلات امنیتی در برنامه سایت و همچین تهیه نسخه پشتیبان به‌صورت روزانه‌ از اطلاعات کاربران و مطالب نوشته شده توسط آنها بخشی از کارهای  صورت‌گرفته شده است.

کاربران چقدر مطمئن باشند که این سرویس به سرنوشت سایتی مثل تک بلاگ دچار نمی‌شه و تداوم در کارش خواهد داشت؟
نمی‌توان به صورت مطلق اطمینان داد. اما به این کفایت می‌کنم که خود من هزینه  چند سال سروهای سایت را  کنارگذاشته‌ام و همچنین یکی از بزرگترین شرکت‌های ارایه کننده خدمات میزبانی که صدها سایت سازمان و شرکت دولتی را نیز پشتیبانی می‌کند را به عنوان پشتیبان مالی و تامین کننده سرور در کنار خویش داریم.

با شنیدن این کلمات اولین جمله ای که به ذهنت میرسه چیه؟
-پرشین بلاگ – یک ایده خوب و شروعی شجاعانه
-بلاگر – یک پدیده جدی در دنیای وی
-درخشان – سردبیر خودش!
-عطا!  - ابعادی بزرگ ولی صمیمی
-علی دایی! – من فوتبال را دوست ندارم.

احتمال اینکه سرویسی مثل بلاگ اسکای فیلتر بشه چقدره؟ و چه تمهیداتی اندیشیدین؟
فیلتر شدن بلاگ اسکای به نظرم درست نیست و سعی من بر این بوده که مشخص کنم که سرویس بلاگفا هویتی ایرانی و تابع قوانین ایران هست و جدا از مسوولین می‌خواهم که اگر مشکلی در برخی وبلاگ‌ها وجود دارد آن‌را با مسوول سرویس‌دهنده  درمیان بگذارند. فیلتر شدن یک سایت فارسی را  به  معنای مرگ  آن می‌دانم و حیف می‌دانم که به‌خاطر مطالبی که معدودی خواننده دارد و یا به خاطر تنگ‌نظری‌ها،  آینده سایتی که ماه‌ها برای آن زحمت کشیده شده و بر روی آن سرمایه‌گذاری شده نابودشود.

آیامحتوای وبلاگ‌ها توسط‌تیم خاصی کنترل میشه؟ ازنظر اخلاقی و سیاسی؟ اگه آره در مورد نحوه کارشون توضیح بدین.
در مورد مطالب سیاسی براستی در حد شخص من نیست که تعیین کنم که کدام از خط قرمزها رد  شده‌اند و چه‌بسا تصمیم‌گیرندگان اصلی در حکومت نیز با سلایق خاصی به آنها نگاه می‌کنند. اما برخی‌موارد درقانون مشخص شده است مانند توهین به مقامات بلندپایه نظام و یا تبلیغ برخی گروه‌های سیاسی که معمولاً پس از دریافت گزارشی در این مورد به آنها اخطار و یا وبلاگ آنها مسدود می شود.
و البته چند تن از دوستان صاحب‌نظر  نیز مرا در این زمینه یاری میکنند.


نظرتون در مورد سرویس‌های وبلاگ ایرانی چیه؟
به عنوان یک سایت می‌توانیم شاهد ایده‌های خوب برنامه‌نویسان آنها باشیم اما به نظرم برخی از آنها از نوعی سوء مدیریت رنج می برند. 
    
جایگاه وبلاگ در ایران رو چگونه می بینی؟
وبلاگ‌ها تقریبا یک قطب مهم در وب فارسی هستند. پدیده‌ای که نمی‌توان آن‌را نادیده گرفت. وبلاگ‌ها بیش از هر بخش دیگری  نقش زبان‌‌فارسی را در وب پررنگ کرده‌اند اما عدم وجود رویکرد  و جریانی مالی در این پدیده باعث وجود مشکلاتی همچون بی‌انگیزگی وبلاگ‌نویس‌ها و عدم‌استقبال بنگاه‌های مالی از آنها  شده است.

برنامه‌های آتی سرویستون چیه؟
افزایش کیفی‌وکمی امکانات سایت و کمک به وبلاگ‌نویسان و کاربران برای داشتن وبلاگی بهتر‌. برای پولی کردن سرویس در آینده برنامه‌ای دارید یا نه؟
سرویس اصلی سایت پولی نخواهد شد اما سرویس خاصی همراه با فضا برای تصاویر و برخی امکانات دیگر در نظر داریم که با مبلغ اندکی ارایه خواهد شد.


سیاست‌های جذب آگهی سرویس چطوره؟
تاکنون آگهی‌های جذب‌شده براساس تماس و درخواست علاقه‌مندان برای درج آگهی در سایت بوده است. اما  به‌زودی رویکرد و سیاست‌های تامین مالی و درآمدزایی سایت مشخص و اجرا خواهد‌شد.
نظرت درمورد ستون دنیای وبلاگ‌ها در روزنامه آسیا چیه و چه پیشنهادی داری؟
اصولاًهرکاری  که کمکی به وبلاگ‌ها،وبلاگ‌نویس‌ها و ارتقای جایگاه آنها کند خوب و قابل تقدیر است. فکر می‌کنم یکی از نیازهای دنیای وبلاگ‌های  فارسی کمک برای افزایش کیفی آنهاست و در واقع باید تلاش شود که کاربران با شناخت بهتری نسبت به این پدیده و حتی با شیوه بهتر نگارش و رعایت اخلاق در مطالب  وبلاگ خود را بروز دهند.

 
گفتگو از نادر جدیدی
لینک به مصاحبه منتشر شده در روزنامه آسیا

 برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۲۰:۲۶ توسط:fhkg5r موضوع: نظرات (0)

تبلیغات در بلاگفا و چند نکته

در این چند روز نظرات دوستان خوبم در بلاگفا را نسبت به تبلیغات در وبلاگهای بلاگفا خواندم. بسیاری از این مسئله ناراضی بودند و البته درک میکنم که چنین اقدامی در نخستین روزها میتواند برای بسیاری خوشایند نباشد. حقیقت را بخواهید در حال تماس و رایزنی با چندین شرکت برای گرفتن نوع  دیگری از تبلیغات هستیم که قطعا شکل بسیار بهتری نسبت به شکل فعلی خواهد داشت اما به هر حال شرایط ایجاب کرد تا این چنین وارد عرصه تبلیغات و درآمدزایی برای سایت شویم. برخی از اینکه از تبلیغ نامزد خاصی را در سایت قرار دادیم ناراحت هستند اما براستی چه فرقی میکند وقتی بپذیریم که آنچه نمایش داده میشود یک بنر تبلیغاتی هست که به عنوان شیوه ای برای تامین هزینه های سایت در نظر گرفته شده است دیگر آنکه محتوای بنر چیست نباید باعث آزرده خاطر شدن دوستان شود. این میتواند تبلیغ یک محصول غذایی، یک موسسه آموزشی و یا شرکتی خاص باشد.لازم است مجددا یادآوری کنیم که آگهی های سایت بلاگفا مربوط به گرایش سیاسی خاص مدیران و سرمایه گذاران بلاگفا نیست.در حقیقت تنها هدفی که دنبال میکنیم یک سرویس با کیفیت خوب است که بتواند هزینه های خویش را تامین کند.
اگر یاران ما در بلاگفا نظر و پیشنهاد دیگری در مورد درآمد زایی سایت دارند و یا چنانکه قبلا اشاره شد شکل بهتری برای نمایش بنرها به نظرشان می رسد ما را از آن مطلع کنند. چه کسی بهتر از خود کاربران بلاگفا که بتوانند به آن کمک کنند.در عین حال در نظر داریم برای کاربرانی که تمایلی به داشتن تبلیغ در سایت خود ندارد سرویس خاصی را  با هزینه بسیار اندکی ارائه کنیم .
منتظر نظرات شما هستیم.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۲۰:۲۶ توسط:fhkg5r موضوع: نظرات (0)

تبلیغات در بلاگفا

در طی دعوتی که از نامزهای انتخابات ریاست جمهوری داشتیم و جواب مثبت برخی از ستادهای تبلیغاتی برای اولین بار اقدام به نمایش بنرهای تبلیغاتی در وبلاگهای بلاگفا داشتیم. قبول داریم که بنرهای تبلیغاتی در بالای صفحات وبلاگها میتواند خوشایند وبلاگ نویسها نباشد و در در تلاش هستیم با جذب حامیان مالی به شکل دیگری هزینه های سایت را جبران کنیم.اما دوستان جذب تبلیغات و کسب درآمد میتواند نوید دهنده موفقیت و ماندگاری ما باشد و انگیزه قوی تری در  ما  برای گسترش امکانات و کیفیت سایت ایجاد خواهد کرد.اگر نحوه نمایش بنرها برای شما آزار دهنده هست حتما با ما تماس بگیرید و شکلی را که فکر میکنید مناسب تر هست به ما پیشنهاد کنید.تلاش ما در نحوه فعلی نمایش بنرها جلوگیری از قرار گرفتن آنها بر روی عنوان وبلاگهاست . اما قطعا اگر  طرح مناسب تری  به ذهنمان برسد و یا دوستان و کاربران بلاگفا پیشنهاد خوبی داشته باشند آنرا اجرا خواهیم کرد.در ضمن وبلاگهای کاندیداها و حامیان آنها میتوانند برای حذف تبلیغات با ما تماس بگیرند زیرا مناسب دیدیم که فضای ایده آل برای دیگر نامزدها و حامیان آنها تامین کنیم.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۲۰:۲۵ توسط:fhkg5r موضوع: نظرات (0)